Konzolové regály

Konzolové regály

Konzolový regálový systém svým charakterem provedení představuje ideální řešení pro ukládání různých druhů tyčového nebo deskového materiálu (jako například tyče, trubky, pruty, svitky, desky, plechy atd.), pokud jeden rozměr skladovaného materiálu výrazně převyšuje běžný standardní rozměr pro ukládání do paletového regálu. Konzolové regály jsou navrhovány pro každou realizaci zvlášť, tím je dosaženo optimální využití profilů konstrukce.

Vysoká
nosnost

Mechanická odolnost

Variabilita

Bezpečnost

Rychlá montáž

 • Výhodou konzolového regálu je schopnost pojmout různé délky, tvary a rozměry ukládaného materiálu při zajištění vysoké nosnosti jednotlivých ukládacích úrovní.

 • Další výhodou je přehlednost skladovaného materiálu a okamžitý přístup ke skladovanému materiálu.

 • Nejčastější využití konzolového regálového systému je ve skladech s hutním materiálem, ve výrobních procesech nebo jako vstupní zásobník materiálu před výrobními linkami.

 • Regálový systém od společnosti PROMAN zahrnuje bezplatnou nabídku včetně projektu založeného na zvážení vstupních prostorových a manipulačních požadavků, dopravu a montáž, možnost kontrolních prohlídek, záručního a pozáručního servisu.

 • Samozřejmostí jsou certifikáty státní strojírenské zkušebny a splnění náročných podmínek evropských norem.

Konzolové regály

Venkovní provedení

Pojízdné konstrukce

Splňují normy EU

Jednoduchá obsluha

E- SHOP

Využijte nabídku našeho sortimentu na e-shopu PROMAN. Například konzolové regály můžete přímo konfigurovat podle zatížení/rozměrů. Automaticky Vám systém vygeneruje cenovou nabídku.  Na e-shopu najdete také velkou nabídku doplňků k paletovým i policovým regálům.

Konzolové regály

Technické informace

 • Konstrukce konzolových regálů
  Konzolové regály slouží pro ukládání především dlouhých dílů bez nutnosti užití palety. Díly mohou být svazkovány nebo ukládány jednotlivě. Regály jsou určeny jak pro instalaci do vnitřního prostředí skladovacích hal a výrobních budov, tak i do venkovního prostředí, vždy však na kvalitní betonovou podlahu. Jsou konstrukčně navrženy podle přání a požadavků uživatele na způsob skladování a ukládání materiálu, a na požadované zatížení jednotlivých ukládacích úrovní. Vzhledem k tomu, že přání a požadavky uživatele jsou různorodé (rozteč sloupů, délka sloupů, délka ukládacích konzol, počet ukládacích konzol, zatížení konzol, vybavení regálu podlážkami atd.), je každý konzolový regál řešen jako samostatný celek navržený dle potřeb zákazníka. Konzolové regály jsou samonosné montované konstrukce z částečně svařovaných dílů. Vyrábí se z běžných ocelových válcovaných profilů, které jsou zpevněny pomocí vodorovných propojení a zavětrovacích táhel s napínači.
 • Technické detaily

  Dodávka regálu obsahuje:

  • Sloup s nohou včetně kotvení
  • Konzoly včetně spojovacího materiálu
  • Vodorovné a svislé zavětrování
  • Tabulky nosností
  • Možnost doplnění střešní a stěnové konstrukce, bočního vedení pro vozík

  Volitelné příslušenství

  • boční ochrany regálů
  • označení skladových míst a řad regálů
  • Koncové kolíky proti odvalení materiálu
  • boční vedení pro třícestný vysokozdvižný vozík
  • příčné nosníky
  • zasítění nebo zaplechování stěn regálů
  • zastřešení regálu
  • roštové výplně (podlážky)
  • plechové výplně (podlážky)
  • roznášecí plech zatížení

   

  Konzolový regál s popisky

 • Doplňky konzolových regálů

  Koncové kolíky

  Koncové kolíky

  Koncové kolíky slouží jako zábrana proti odvalení kulatých profilů z konzoly. Kolíky jsou konstruovány jako vyjímatelné. Lze při realizaci lze připravit pouze oko a samotné kolíky dle potřeby dodat později.

  Vodící profil

  Vodící profil

  Do provozu se čtyřcestnými vozíky, lze konzolové regály vybavit vodícími profily různých výšek a konstrukce. Výška a použitý profil je zvolen dle potřeb vozíku. Vodící profil je kotvený do podlahy a na čelech regálu může být vybaven šikmou náběžnou částí k bezpečnému a snadnému navedení vozíku do obslužné uličky.

  Příčné nosníky

  Příčné nosníky

  Pro materiál s proklady, palety a podobné lze mezi jednotlivé konzoly doplnit příčné nosníky pro vhodné podepření ukládaného materiálu. Příčníky jsou dimenzovány podle hmotnosti a způsobu uložení břemene.

  Roštové/dřevotřískové police

  Roštové/dřevotřískové police

  Pro vysokou variabilitu při ukládání materiálu, lze mezi konzoly doplnit ocelové rošty nebo dřevotřískové desky. Toto řešení umožňuje ukládat od dlouhých svazků, přes palety až k drobnému materiálu po kusech. Pro správné navržení roštu a jeho podepření je třeba detailně specifikovat budoucí zatížení.

  Olepení konzol

  Olepení konzol

  Na ukládací plochu konzol je pro změkčení nalepit gumu s textilní vložkou.

  Zatížení konzolových regálů

  Zatížení konzolových regálů

  Konzolové regály jsou běžně konstruovány na zatížení jednotlivých konzol od 50 kg do 2000 kg, délkou ukládacích konzol od 500 mm do 2000 mm, s roztečemi sloupů dle délky ukládaného materiálu a jeho hmotnosti, a s výškou sloupu běžně od 2000 mm, podle počtu ukládacích konzol.

  Sloupy

  Sloupy

  Sloupy konzolových regálů s nohou jsou vyrobeny z ocelových válcovaných profilů typu IPE. Spoj sloupu s opěrnou nohou je proveden jako šroubovaný nebo svařovaný. Na čelních stranách mají sloupy otvory, které slouží k uchycení ukládacích konzol ve výškové přestavitelné rozteči 100 mm. Profil sloupu je různý podle požadovaného zatížení, jeho výšky a je určen počtem ukládacích konzol.

  Povrchová úprava

  Povrchová úprava

  Povrchová úprava konzolového regálu je standardně provedena pro použití do vnitřního prostředí nástřikem barvy v požadovaném barevném odstínu RAL, případně žárovým zinkováním do venkovního prostředí.

  Ukládací konzoly

  Ukládací konzoly

  Ukládací konzoly jsou převážně vyrobeny z ocelových válcovaných profilů typu IPE, případně TR4HR. Konzoly jsou uchyceny přes kovovou patku šroubovým spojem na sloup regálu. Na konci jsou opatřeny úchytem pro koncový kolík proti odvalení materiálu.

 • Stáhněte si technické detaily

Galerie

Časosběrné video - montáž regálu